Damadın kazada ayakları kırılınca nikah hastanede kıyıldı

Şanlıurfa’da bir markette muhasebeci olarak çalışan Muhammed Yusuf Gülel ile Esra Tut, hayatlarını birleştirmek için 26 Aralık’a nikah tarihi aldı. Çift tüm hazırlıkları yaparken, Muhammed Yusuf Gülel, nikaha 2 gün kala arkadaşının motosikletiyle kaza yaptı. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Gülel, her iki ayağında oluşan kırıklar nedeniyle ameliyat edildi.

Muhammed Yusuf Gülel’e moral olması için iki ailenin onayı ile nikahın hastanede yapılması için hastane idaresinden müsaade alındı. Bütün hazırlıkların tamamlanmasının akabinde Gülel ve Tut, hastane odasında gelin ve damatlıklarını giyerek, şahitler huzurunda evlendi.

Muhammed Yusuf Gülel, “Nikah için gün almıştık, ertelemek istemedik, kelam verdiğim tarihte olsun istedim. Bugün nikahımız kıyıldı. Çok memnun oldum” dedi.

Gelinlikle hastaneye gelen Esra Tut ise “Boşuna hastalıkta, sıhhatte, âlâ günde, makûs günde, demiyoruz. Makûs başladık ancak umarım bir ömür uzunluğu memnun oluruz. Yeterli günde de makûs günde de her vakit yanındayım” diye konuştu. Nikah sonrası yakınları, gelin ve damatla hatıra fotoğrafı çektirdi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir