Mansur Yavaş’tan ‘Diyanet’i kapatacaklar’ diyen Erdoğan’a cevap: Çekilirim…

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Anakara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Kayseri’de bölge halkına seslendi.

ABB Başkanı Mansur Yavaş ‘Diyanet’i kapatacaklar’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt vererek ‘ 6 başkandan birisi dahi bunu söylediyse hem Ankara belediyesini bırakırım hem de adaylıktan çekilirim’ tabirini kullandı.

Mansur Yavaş şunları söyledi:

Sevgili Kayserililer biz seçime gidiyoruz. Bu millet kimi seçerse seçecek sonra herkes meskenine dönecek. Maalesef iktidar diğerleri siyaset yaparken onlar çok hakir görerek siz anlarsınız diyerek seçime girmek hür ancak kazanmak yasak üzere bir davranışa giriyorlar.

Sayın Akşener’e parti kurulduğundan beri yapılan ataklar iftiralar ve bunların karşılığında kimsenin cezalandırılmaması. Bunu niçin anlatıyorum. Şuan hala endişe ve nefret siyaseti motamot devam ediyor. Ben şöyle bakıyorum olaya. Millet İttifakı’ndan kimse Cumhur İttifakından kimseye ağzını açıp tek bir laf yapmıyor. fakat bizler konuşmaya başlayınca illet zillet bir sürü laflarla karşılaşıyoruz.

Koltuğu bırakmak istemiyorlar bütün sıkıntı burada. İftiranın birisi şu Diyaneti kapatacaklarmış. Burada söylüyorum Diyanet’in kapatılacağını 6 başkandan biri söylediyse kelam veriyorum Ankara belediyesini de bırakıyorum adaylıktan da çekiliyorum. Bunu nerde söylüyorlar Mescitte.

2019’da aday olduğumuzda tekrar tıpkı sözlerle karşılaştık. Arınç eski belediye liderine ‘Ankara’yı parsel parsel sattı’ demedi mi. Rantların devam etmesi için palavra söylediler. Ankara’da 5 katrilyon eski devrin borcunu ödedik.

Ayrıca bizden evvelki idare metroyu beceremediği için Ulaştırma Bakanlığına devretmiş bir mukavele yapılmış burayı belediye işletecek ve borcunu ödeyecek. 28 Nisan’da bir karaname çıktı ve 1,6 milyar lirayı Ankara’nın cebinden aldılar. Dediler bu akdar parayı nerden buluyorlar. Çalmazsan çırpmazsan yedirmezsen bu para bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir