Muharrem İnce: Erdoğan’a inanmadığım gibi 6’lı masaya da inanmıyorum

Mersin’e gelen Memleket Partisi Genel Lideri İnce, Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı gerçekleştirdi. İnce, MYK’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Tüm parti önderleri ve cumhurbaşkanı adaylarını televizyon önünde tartışmaya davet eden İnce, “Salıdan salıya bir biriyle arbede eden bir muhalefet var. Ben diyorum ki ‘Hepiniz çıkın karşıma’. Hengame etmeye çağırmıyorum sizi. Ağız dalaşına çağırmıyorum. Güç yatırımlarını konuşmaya davet ediyorum, tarımı konuşmaya davet ediyorum, geleceği konuşmaya davet ediyorum. Bütün siyasi parti liderlerini ve gönlünden cumhurbaşkanı adayı olmak geçenleri davet ediyorum. Susmakla olmaz. Memleket problemleri var, tartışacağız. Kim cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsa memleketin tüm meselelerini milletimizin huzurunda televizyona çıkalım, konuşalım” dedi.

‘BİR ORTAYA GELİNCE MEMLEKET SIKINTILARINI KONUŞMUYORLAR’

Siyasi partilerin oluşturduğu 6’lı masayla da ilgili kıymetlendirme yapan İnce, “Ben oradan milletin lehine bir iş çıkacağına inanmıyorum, Erdoğan’a inanmadığım üzere. Sizden de rica ediyorum, ‘Muharrem İnce, 6’lı masaya inanmıyorum’ dedi, diye başlık atmayın. Erdoğan’a inanmadığım üzere 6’lı masaya da inanmıyorum. Neden inanmıyorum? Erdoğan yorgun, Erdoğan ortak akıldan uzak, Erdoğan’ın etrafını yalakalar sarmış. Ona hayır gelmez. 6’lı masada kısır günü mü, altın günü mü yapıyorlar? Birbirlerine iletileri küme liderleri tarafından medya üzerinden veriyorlar. Bir ortaya gelince demek ki memleketin problemlerini konuşmuyorlar. İstanbul Kontratı’nda anlaşamamışlar, Libya tezkeresinde anlaşamamışlar, terörle çabada anlaşamamışlar, cumhurbaşkanı adayında anlaşamamışlar. Hangi hususta anlaşacak bunlar? 6’lı masaya gelmek üzere bir niyetimiz, talebimiz yok. Vakti geldiğinde gerekli ittifaklar kurulur. Evvel seçmeni konuşalım. 60 milyon seçmeni bir tarayalım. Ortak çalışalım bu hususta. 200 bin sandığı nasıl koruyacağız, onu konuşalım sonra cumhurbaşkanı adayı kim istiyorsanız onu yapın. Talebim budur” diye konuştu.

Muharrem İnce, daha sonra Mezitli ve Yenişehir ilçelerinde esnaf ziyaretinde bulunarak, halkla selamlaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir