RTÜK’ün Gelecekle İletişim Çalıştayı 31 Ekim’de başlayacak

RTÜK’ten yapılan açıklamaya nazaran, 2009’dan beri organize edilen çalıştaya, dost ve kardeş ülkelerden gelerek başta bağlantı olmak üzere çeşitli alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora tahsili gören gençler katılacak.

Bu sene 12’ncisi düzenlenecek Gelecekle Bağlantı Çalıştayı, Cumhuriyet’in 100. yılı hasebiyle kurtuluş gayretinin sembol kentlerinde yapılacak.

Afganistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Etiyopya, Filistin, Irak, Kırgızistan, Kosova, Libya, Macaristan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkmenistan ve Ürdün’den öğrencilerin iştirakinin beklendiği çalıştay, 31 Ekim’de Samsun’da başlayacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının takviye verdiği çalıştay, daha sonra sırasıyla Amasya ve Sivas’ta 6 gün boyunca devam edecek.

Hazırlanacak makale ve akademik tezlerle öğrencilerin mesleksel hünerlerinin geliştirilmesinin amaçlandığı çalıştayda, değişik branşlarda atölyeler oluşturulacak, fotoğraf ve kısa görüntü üzere mesleksel çalışmalar yapılacak.

Çalıştayda, yabancı öğrenciler tarafından hazırlanan “Milli Uğraşın Birinci Beyannamesi: Havza Genelgesi”, “Kurtuluş Savaşı’nda Gazi Mustafa Kemal’in Telaffuzlarının Yönlendirici Etkisi”, “Milli Uğraşın Balkan Medyasına Yansıması”, “Mustafa Kemal’in Gazeteci Şerif Kimliğiyle Libya’daki Faaliyetleri”, “Kurtuluş Savaşının 100. Yılında Algı İdaresi ve Toplumsal Medya İlişkisi”, “Kurtuluş Savaşında Dezenformasyonla Mücadele” bahisli sunumlar da paylaşılacak.

Çalıştay programı kapsamında Samsun, Amasya ve Sivas’ın tarihi ve turistik alanları da yabancı öğrencilere gezdirilecek.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir