WSJ: Suudi Prens Salman, Biden ile alay etti

79 yaşındaki ABD Başkanı Joe Biden, yaşlılığa bağlı sıhhat problemleri ve gaflarıyla sık sık gündeme geliyor.

Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir habere nazaran, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman kapalı bir toplantıda, ABD Başkanı Joe Biden’ın akıl sıhhatiyle alay etti.

Gazeteye konuşan kaynaklar, prensin eski Lider Donald Trump’ı tercih ettiğini söylediğini ve birebir vakitte Biden’ın gaflarıyla dalga geçtiğini belirtti.

İddia, Prens Faysal tarafından yalanlandı. Faysal, yaptığı açıklamada, “İsimsiz kaynaklar tarafından ortaya atılan bu savlar büsbütün asılsızdır. Krallığın önderleri, karşılıklı hürmete dayalı bağların kıymetine olan inançları nedeniyle ABD liderlerine her vakit en büyük saygıyı gösterdiler” ifadelerini kullandı.

Geçen haftalarda Biden’ın daha evvel de Kuzey Carolina’da bir üniversitede yaptığı konuşmanın akabinde eli havada beklemesi ‘boşlukla el sıkıştı’ yorumlarının yapılmasına neden olmuştu.

Aynı biçimde Biden, Eylül ayında Global Fon’un Yedinci İkmal Konferansı’ndaki konuşmasının akabinde da istikametini şaşırıp, bir müddet sağa ve sola hareket ettikten sonra çıkışa ulaşmıştı.

KAYNAK: WALL STREET JOURNAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir