Yaşar Birgül’den 28 Şubat açıklaması

KOCAELİ (İGFA) – Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Kocaeli Vilayet Sorumlusu Yaşar Birgül 28 Şubat’ın yıldönümü vesilesiyle basın açıklamasında bulundu. Yazılı basın açıklaması yapan Yaşar Birgül, “Bize nazaran 28 Şubat Post çağdaş darbesi darbeler ortasında en yeterli planlanmış, en zararlısı ve en utanç verici olanıdır. Zira kimi mihrakların tez ettiği üzere 28 Şubat’ta yalnızca siyasete müdahale edilmedi. Gerçekte cuntacılar, beşli çete (TİSK. TESK, TOBB, TÜRK- İŞ, DİSK) ve dış güçler, Türkiye’de siyasal, toplumsal, ekonomik ve kültürel alanlarda meydana gelen ulusal ve bağımsız çizgideki olumlu gelişmelerden rahatsız oldular ve bu alanların hepsine direkt yahut ötürü müdahale ettiler. Personel, Patron ve halkın yüksek çıkarlarının karşısında durarak sınavı kaybettiler.

Peki, Ulusal Görüş’ten ve Erbakan Hoca’dan neden bu kadar neden korktular? Erbakan Hocamız milletimize aslını, ulu geçmişini hatırlattı. Onlara güçlerini, imkânlarını, Anadolu’nun tarihi mirasını gösterdi. Emperyalist şer güçlere karşı hayır denilebileceğini, onurlu durulabileceğini gösterdi. İslam âlemine Siyonizm’in ve onun denetimindeki batı medeniyetinin gerçek yüzünü gösterdi. Erbakan Hocamız, İslami hassaslığı olan kitlelere ve bilhassa mütedeyyin İnsanlara siyasi şuur kazandırdı ve siyasi örgütlenmeyi öğretti. Onları siyasetin merkezine taşıdı ve Batı taklitçisi sağcı partiler içerisinde yok olmaktan kurtardı. Böylelikle Anadolu’nun köylü, personel, esnaf ve memur çocukları belediye lideri seçildiler. Milletvekili, bakan, başbakan ve hatta cumhurbaşkanı olabildiler.

ANADOLU BEŞERLERİNE UMUT OLDU

Erbakan Hocamız, yabancılara hayır denilebileceğini onurlu durulabileceğini gösterdi. Erbakan Hocamız, sömürgeciliğin yeni ismi olan neo liberalizm ve globalleşmenin ipliğini pazara çıkardı ve D-8’i kurdu. İslam Birliği’nin birinci adımını attı. Bütün geri kalmış ülkelere ve İslam coğrafyasına demokrasi seçeneğini gösterdi. Baskı altında kalan Anadolu beşerlerine umut oldu. Erbakan Hoca, dolar isimli yeşil bir kâğıtla sömürüldüğümüzü, buna karşı Müslüman ülkelerin de müşterek para sistemi olarak “İslam Dinarına geçmesini tavsiye ediyordu. Bu telaffuzların dış güçleri ne kadar ürküttüğünü iddia edebilirsiniz.

Sonuç olarak, 28 Şubat darbesi üzerinden 27 yıl geçmiş olmasına karşın, Türkiye hala dış borç sarmalı, dış borç faizi, bütçe açığı, dış ticaret açığı, işsizlik, yatırımsızlık ve üretimsizlik bakımından güç bir dönemecin içerisine girmiş bulunmaktadır.

İBRET ALINMASI GEREKEN BİR KONUDUR

Eğer ki, 28 Şubat süreci yaşanmamış olsaydı Türkiye istikrar, itimat ve kalkınmışlık açısından çok kıymetli noktalara ulaşmış olacaktı. 28 Şubat sonrası gelen hükümetler eliyle sekteye uğratılan D-8 projesi planlandığı üzere yürütülseydi, Suriye, Irak, Mısır, Libya, Yemen üzere Müslüman ülkeler bugünkü durumunda olmazlardı, ABD İdaresi Dünyanın külhanbeyiymiş cüretini gösteremezdi. 28 Şubat darbesi üzerinden 27 yıl geçmiş olmasına rağmen hala 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın başarılı icraatlarından sıklıkla bahsedilmesi ve Ortadoğu başta olmak üzere işaret ettiği birçok mevzuda haklılığının ortaya çıkması üzerinde değerle düşünülmesi ve ibret alınması gereken bir mevzudur. Bu vesileyle Erbakan Hocamızı rahmet ve minnet ile anıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir